سه شنبه، 29 بهمن 1398
محل تبلیغ شما

04/20 1396

 

 کاربردهای درمانی عنبر نسا


عنبر نسا همان مدفوع الاغ می باشد که دود آن برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره پریود و درمان انواعی از عفونت های واژینال مورد استفاده قرار می گیرد و باید بیمار دود عنبر نسا را داخل مجاری واژن خود بخور دهد.

طرز استفاده:
برای این کار 2 الی 3 عدد عنبر نسا را همراه با خاک شیر و اسپند،
روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آن سوراخ داشته باشد را روی آن برگردانید، که در این صورت مانند دودکش می شود، لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشید و به حالت نیم خیز روی آن بیاستید.
این کار را 2 روز قبل از زمان پریود، 2 روز در زمان پریود و 2 روز بعد از پریود انجام دهید.

ضمناً برای تقویت حنجره و تارهای صوتی نیز دود عنبر نسا کاربرد دارد که باید آن را داخل حنجره تان بخور بدهید. 
 
 
دیدگاه
 
من ماما هستم به خیلی از مریضهام که حتی با فریز کردن زخم رحمشون خوب نشده بود گفتم همه راضی بودن از این فرمولتون ممنون
 
---------------
 

 رحم و عفونت رحمی را با دود عنبر نسارا با نگاهی به طب سنتی چیست


سوال

یکی از رفقای من عفونت شدید رحمی داره عنبر نسا دود کرده سوزش ودرد شدید گرفته ممکنه دود عنبرنسا برای بدن بعضی افراد سازگار نباشه؟؟؟

جواب

تاکنون حتی یک نفرهم نداشته ایم که خلاف آن را گفته باشد

عفونت رحم تعریف دارد

ترشح سفید

بوی بد رحم

بوی بد دهان

تخمدان ضعیف

لکه بینی

روییدن موی نازک روی رحم با رویش بسیارکم

دوری از مجامعت با همسر

قهوه ای شدن رانها

بازبودن همیشه دهانه رحم

رنگ ادرار سفید

?البته اگر متن سونوگرافی را بدون دستکاری بفرستید راحت میشود فقط با نگاه طب سنتی مشاوره داد

?عنبر نسارا باید پشگل ماده الاغ باشه نه چیز دیگه دقت دقت

?بعد دود نباید فوری حمام برود و خدای نکرده با اب سرد رحم را بشوید

??یک موقع ممکنه این عفونت رحمی توام با فیبروم و اندومتر + ژل های جنسی باشد

?اگر پس از دود دادن به واژن سوزش خیلی شد ممکنه عارضه دیگه باشه و شما تشخیص غلط داده اید

 
 
 
 
 --------------
 
 
در کتب داروسازی طب قدیم، خواص دارویی انواع مدفوع حیوانات مختلف شرح داده شده است. جالب آنجاست که این آثار درمانی به طور مکرر تجربه شده است و در بسیاری موارد گره گشای درمان بیماری هایی بوده اند که در حالت عادی درمان آنها بسیار سخت است. برای مثال با مراجعه به یادداشت های مرحوم فقید، دکتر عبدالله احمدیه موارد متعددی را می توان یافت که دردهای شدید مفصلی و روماتیسمی را با ضماد سرگین گاو درمان نموده اند. البته در کتب طبی قدیم، حتی آثار استفاده خوراکی! از این داروها هم ذکر شده است اما از آنجا که استفاده خوراکی آنها در فقه ما حرام شمرده شده است – به استثنای ادرار شتر که با رعایت شرایط و از نظر بعضی فقها، قابل شرب است – ترجیح می دهم از این موارد عبور کنم و به سایر خواص عنبر نسارا بپردازم.
 
۱- دود دادن عنبر نسارا در محیط های بسته مثل فضای خانه، مانند اسفند اثر میکروب کشی قوی دارد و انجام گاهگاهی این کار به ویژه در فصول سرد، تاثیر قابل توجهی در کاهش موارد بروز بیماری هایی مثل سرماخوردگی دارد؛ به ویژه اگر یکی از اعضای خانواده سرما خورده باشد می توان با این کار از افزایش بار ویروس در فضای محل زندگی کاست.
 
۲- استنشاق دود عنبر نسارا یکی از راه های مناسب برای درمان سینوزیت های مزمن و حاد و سرماخوردگی است. این کار در درمان سردردهای کهنه نیز موثر است. برای این کار، عنبر نسارا را در یک اسفند دود کن ریخته روی شعله کم قرار داده دود متصاعد شده را استنشاق کنید.
 
۳- گرفتن مواضعی از بدن که دچار خارش است روی دود عنبر نسارا، یکی از روش های بسیار موثر در کاهش انواع خارش هاست. همچنین این کار، برای درمان تاول ها و زخم های ترشح دار نیز اثر مناسبی دارد. این روش یکی از بهترین روش های درمانی اگزما هم هست. همچنین این کار تاثیر بسیار خوبی در ترمیم سریع انواع زخم ها به ویژه زخم های سوختگی دارد.
 
۴- ضماد کردن مخلوط عنبر نسارا و سرکه روی پیشانی در درمان خون دماغ مفید است.
 
۵- به روش های ذیل می توان از عنبر نسارا برای کمک به درمان صرع استفاده کرد: استنشاق عصاره خشک آن با سرکه. استفاده از آب عنبر نسارای تازه به عنوان قطره بینی.
 
۶- پاشیدن پودر عنبر نسارای خشک بر روی انواع زخم های تازه، علاوه بر کمک به بهبودی آنها، خونریزی آنها را نیز متوقف می کند.
 
۷- دود دادن عنبرنسارا برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان و درمان عفونت های واژینال مفید است. روش استفاده به این شرح است: برای این کار ۲ الی ۳ عدد عنبر نسا را همراه با خاکشی و اسپند، روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آن سوراخ داشته باشد را روی آن برگردانید، که در این صورت مانند دودکش می شود، لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشید و به حالت نیم خیز روی آن بایستید. البته این کار بدون خاکشی و اسپند هم موثر است. اگر هم حوصله ندارید می توانید بدون این تشریفات خاص درمان را انجام دهید. برای این کار کمی عنبرنسارا را روی اسفنددودکن روی شعله کم قرار داده بگذارید دودش به واژن بخورد. این کار را ۲ روز قبل از زمان پریود، ۲ روز در زمان پریود و ۲ روز بعد از پریود انجام دهید.
 
۸- به همان شیوه فوق الذکر، دود عنبر نسارا در درمان و و کاهش عوارض بواسیر هم بسیار موثر است.
 
عنبر نسا : عنبر نسا همان مدفوع الاغ می باشد که دود آن برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره پریود و درمان انواعی از عفونت های واژینال مورد استفاده قرار می گیرد و باید بیمار دود عنبر نسا را داخل مجاری واژن خود بخور دهد.
 
طرز استفاده ار عنبر نسا: برای این کار ۲ الی ۳ عدد عنبر نسا را همراه با خاک شیر و اسپند، روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آن سوراخ داشته باشد را روی آن برگردانید، که در این صورت مانند دودکش می شود، لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشید و به حالت نیم خیز روی آن بیاستید. این کار را ۲ روز قبل از زمان پریود، ۲ روز در زمان پریود و ۲ روز بعد از پریود انجام دهید. ضمناً برای تقویت حنجره و تارهای صوتی نیز دود عنبر نسا کاربرد دارد که باید آن را داخل حنجره تان بخور بدهید.
 
عنبر نساء چیست؟ عنبر نسا سرگین الاغ ماده ای است که در بهار جمع آوری می شود. از این ماده برای درمان عفونت های داخلی و خارجی گوش و همچنین درمان زخم های دهان مانند آفت استفاده می شود.
ابن سینا دود عنبر نسا برای کاهش طول دوره ی قاعدگی و کم کردن خونریزی های ماهیانه در زنان تجویز می کرده است! شواهد نشان می دهد که دود گیاهان نه تنها در ایران، بلکه در حدود ۵۰ کشور دیگر دنیا کاربرد دارد و بسیار رایج است!
در یک آزمایش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجزای عنبر نساء با استفاده از روش کروماتوگرافی و با استفاده از دستگاه GC-MS از یکدیگر جدا شدند. این اجزا شامل هگزان، استیک اسید، آکونیتین، بتا کاروتن، دی متیل آمین بوده است که عمدتا شامل خواص آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریال، ضد قارچ و ضد التهابی هستند. برخی از این اجزا نیز در درمان نورالرژی، روماتیسم، خونریزی های مویرگی و خارجی و اختلالات پوستی استفاده می شوند! در یک آزمایش درون کشتگاهی از دود عنبر نسا به عنوان یک دهانشویه استفاده شد. نتایج نشان دهنده وجود خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی دود عنبر نسا بود که موجب مهار رشد میکروب ها و باکتری های استرپتوکوکوس موتانس، استرپتوکوک سالیواریوس و استرپتوکوک گشت. یعنی عنبر نساء دقیقا مانند دهانشویه کلرهگزیدین در برابر باکتری های موجود در دهان عمل کرده بود.
دهانشویه ی CHX دارای فعالیت ضد باکتری قوی در برابر میکروارگانیسم مختلف دهان است اما عوارض جانبی جدی نیز به همراه دارد. بنابراین می توانید از دود عنبرنساء برای پیشگیری از پوسیدگی و بیماری های پریودنتال استفاده نمایید. دود عنبر نساء همچنین موجب افزایش فعالیت نوتروفیل های خون و مبارزه بیشتر در برابر میکروب ها می شود. آزمایشات نشان میدهد که بخور دود عنبر نسا به مدت حداقل ۶ ثانیه به طور قابل توجهی از رشد باکتری ها جلوگیری به عمل می آورد.
این یکی از آزمایشاتی است که بر روی دود عنبر نساء انجام شده و مسلما نیازمند انجام آزمایشات دقیق تر و تکمیلی است. دود عنبر نساء یکی از بهترین درمان های سینوزیت های مزمن، سرما خوردگی، عفونت های واژینال و درمان انواع زخم های عفونی و غیر عفونی است. همچنین برخی معتقدند که دود عنبر نساء فرآیند زایمان طبیعی را آسان تر خواهد کرد! تجربه نشان می دهد که استفاده از دود عنبرنسا هیچ عوارض جانبی خاصی برای بدن ندارد.
 

   تغذیه ی مناسب وقتی تب دارید / مواد غذایی ضدتب

 

   حقایقی درباره عفونت های قارچی واژینال

 

   کدام ترشحات زنانه خطرناک است

 

   درمان عفونت ادراری در کودکان + فیلم

 

   میوه سنجد خواص و مضرات و درمان بیماری ها
محل تبلیغ شما

میهمان
پاسخ 5 بهمن 1396 19:59 علی
با سلام و عرض تشکر ، آیا دود عنبر نسارا برای ترشحات حاد سینوسی و میگرن مفید است ؟
مدیر کل
پاسخ 5 بهمن 1396 20:01 admin
نقل قول: علی
با سلام و عرض تشکر ، آیا دود عنبر نسارا برای ترشحات حاد سینوسی و میگرن مفید است ؟

سلام. بله.

--------------------
میهمان
پاسخ 5 بهمن 1396 20:03 فاطمه
سلام من دوسه بارعنبرنسارارادودکردم واستشمام کردم ولی الان سینه هایم خیلی میسوزدانطورکه اروم قرارندارم چیکاربایدکردوعلت سوزش میتونه چه باشه درمان روادامه بدم یاقطع کنم
مدیر کل
پاسخ 5 بهمن 1396 20:04 admin
نقل قول: فاطمه
سلام من دوسه بارعنبرنسارارادودکردم واستشمام کردم ولی الان سینه هایم خیلی میسوزدانطورکه اروم قرارندارم چیکاربایدکردوعلت سوزش میتونه چه باشه درمان روادامه بدم یاقطع کنم

سلام. گاهی سوزش دارد ولی معمولا شدید نیست.

--------------------
میهمان
پاسخ 5 بهمن 1396 20:08 بهشتی
سلام خسته نباشید من هفته 6 بارداری هستم و از اول دچار لکه بینی و خونریزی شدم شیاف و آمپول پروژسترون استفاده میکنم نتیجه نگرفتم ، در کنارش مصرف سویق جو و گندم و روغن کوهان شتر به کمر و مویز و شیره انگور هم دارم انجام میدم ولی لکه بینیم همچنان ادامه داره . آیا میتونم از عنبر نسارا استفاده کنم؟ ضرر نداره ؟ ممنون میشم جوابمو بدین
مدیر کل
پاسخ 5 بهمن 1396 20:08 admin
نقل قول: بهشتی
سلام خسته نباشید من هفته 6 بارداری هستم و از اول دچار لکه بینی و خونریزی شدم شیاف و آمپول پروژسترون استفاده میکنم نتیجه نگرفتم ، در کنارش مصرف سویق جو و گندم و روغن کوهان شتر به کمر و مویز و شیره انگور هم دارم انجام میدم ولی لکه بینیم همچنان ادامه داره . آیا میتونم از عنبر نسارا استفاده کنم؟ ضرر نداره ؟ ممنون میشم جوابمو بدین

سلام. در جوشانده پوست انار بنشینید و یبوست خود را درمان کنید.

--------------------
میهمان
پاسخ 5 بهمن 1396 20:11 بهشتی
سلام روز همگی بخیر آیا عنبر نسا در درمان فیبرم هم تاثیری دار د. ممنون از راهنمایی شما
مدیر کل
پاسخ 5 بهمن 1396 20:11 admin
نقل قول: بهشتی
سلام روز همگی بخیر آیا عنبر نسا در درمان فیبرم هم تاثیری دار د. ممنون از راهنمایی شما

سلام. مفید است.

--------------------
میهمان
پاسخ 7 بهمن 1396 02:34 Tandis
سلام خسته نباشید من دهانه رحمم یه زخم کوچولو شده بود و عفونت کرده بود پیش دکتر زنان رفتم ۲ سری کرم داخلی و قرص آنتی بیوتیک داد استفاده کردم و گفت اگه خوب نشد واست آیسینگ میکنیم اما فکر میکنم هنوز خوب نشده و اصلا نمیدونم آیسینگ چطوره میترسم سخت و دردناک باشه شنیدم که عنبر نسا خوبه خواستم ببینم به نظرتدن خوبه که استفاده کنم؟؟ چتد روز استفاده کنم ؟؟ چند دفعه؟؟؟ و هر دفعه چند دقیقه؟؟؟
مدیر کل
پاسخ 8 بهمن 1396 14:53 admin
نقل قول: Tandis
سلام خسته نباشید من دهانه رحمم یه زخم کوچولو شده بود و عفونت کرده بود پیش دکتر زنان رفتم ۲ سری کرم داخلی و قرص آنتی بیوتیک داد استفاده کردم و گفت اگه خوب نشد واست آیسینگ میکنیم اما فکر میکنم هنوز خوب نشده و اصلا نمیدونم آیسینگ چطوره میترسم سخت و دردناک باشه شنیدم که عنبر نسا خوبه خواستم ببینم به نظرتدن خوبه که استفاده کنم؟؟ چتد روز استفاده کنم ؟؟ چند دفعه؟؟؟ و هر دفعه چند دقیقه؟؟؟

سلام. بله. روزی یک یا دو بار تا بهبودی کامل.

--------------------

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود