شنبه، 4 خرداد 1398
محل تبلیغ شما

12/2 1396
طبق حدیث شریفی که در کتاب کافی از امام کاظم علیه السلام آمده این مشکل مطرح شده و امام علیه السلام جواب این مشکل را بیان نموده اند.

عده من أصـحابِنا عن سـهل بْن زَیاٍد عن بَکِر بِن صالِح عن سـَلیَمان بِن جعَفر الَجعَفِری قَال سِمعت أبَـا الَحَسن  موسـی علیه السلام یُقول: دواُء الضْرسَ تْأُخـذ  حنْظَلـًۀ فتُقشُرَهـا ثُم تسـَتخِرج  دهَنَهـا فـِإن کان الضْرس مْأکولًا منْحِفرًا تُقِّطُر فِیِه قَطَرات و تجَعـل منُه فِی قُطَنـٍۀ شـیْئًا و تجَعل فِی جوف الضْرس و یَناُم صاحبُه مسـَتلِقیًا یْأخـذُه ثَلاَث لَیال فِإن کان الضْرس لَا أکل فِیِه و کاَن تریحًا قِطْر فِی الُأُذن الَّتِی تلِی ذلِک الضْرس لَیالِی کل لَیْلٍۀ قطَرَتیْن  أو ثَلاث قَطَرات یبَرُأ بِإْذن اللَّه [الاصول من الکافی، شیخ کلینی، ج۸، ص۱۹۴]

امام کاظم علیه السلام فرمودند: دوای دندان درد این است که یک هندوانه ابوجهل (تازه) بگیر و پوستش را بکن و روغنش را خارج کن. پس اگر دندان خورده باشد و سوراخ داشته باشد در آن چند قطره (حد اقل سه قطره) بچکان و مقداری پنبه (یا پارچه کتان) را درون روغن بگذار و داخل سوراخ دندان قرار بده و کسی که این گونه است باید به پشت بخوابد. تا سه شب این کار را انجام دهد.
واگر دندان خوردگی نداشته باشد و ورم (و مانند آن. که امروزه به عصب کشی معروف است) داشته باشد در گوشی که به طرف آن دندان است دو یا سه قطره روغن تا چند شب (سه تا پنج شب) بچکان که به اذن خداوند خوب می شود.


هندوانه ی ابوجهل

هندوانه ابوجهل میوه‌ای تلخ‌مزه است که در فارسی با نام‌های خربزه روباه، کدوی تلخ و سیب تلخ و در عربی با نام‌های حنظل، مراره الصحاری و علقم و در فرهنگ اچمی‌زبان‌های جنوب ایران به نام خزَرَ (تلفظ: Khazara) نام برده شده‌است.
هندوانه ابوجهل از راسته کدوئی‌ها (Cucurbitales) از تیره کدو (Cucurbitaceae)، از سرده سیترولوس (Citrullus) بوده و نام علمی آن Citrullus colocynthis است. مصرف آن باعث کولیت شدید شده و به علت مواد سمی خطرناک است.
نام نوعی گیاه بالارونده بومی حوضه مدیترانه به ویژه ازمیر ترکیه، نوبه آفریقا و تریسته ایتالیا است. این گیاه از خانوادهٔ هندوانه است اما با هندوانه معمولی تفاوت‌هایی دارد شامل اندازهٔ کوچک‌تر، جسم سفت‌تر و مزهٔ تلخ.

ترکیبات شیمیایی
در گیاه وجود یک ماده تلخ به نام کولوسنتین و کولوسنتتین گزارش شده است.

خواص دارویی
گمان می‌رود عصاره کوکوربیتاسین آن خواص درمانی داشته باشد.
ضد بیماری بلغم، مسهل بسیار قوی، درمان کننده کبد، آنتی بیوتیک قوی، ضد نقرس، درمان کننده صدای گوش، ضد سردرد و درد شقیقه، درمان کننده سیاتیک
درمان بیماری صرع، بیماری قند، خارش پوست، درمان کننده سفید شدن مو
جلوگیری از سکته مغزی. قاعده آور، ضد کرم معده و کرم کدو، پادزهر سم عقرب و مار است.
خانمهای باردار استفاده نکنند.

در گذشته زنان باردار از هندوانه ابوجهل برای سقط جنین استفاده می‌کردند. هنوز هم برخی زنان عرب از این روش استفاده می‌کنند که تاکنون موجب مرگ نیز شده است.
اگر باکتری های دندان کشته شود دندان مانند دیگر استخوان ها خود را ترمیم می کند . اگر شما می بینید که دندانتان ترمیم نمی شود علت این است که دندان شما باکتری دارد ، این باکتری  ها همواره دندان های شما را می خورد و در روایتی آمده است که : غذای این باکتری ها استخوان است. میکروب دندان با آنتی باکتریال های معمولی کشته نمیشود بلکه با روغن هندوانه ی ابوجهل ازبین میرود .


برای مطالعه مطلب کاملتر مقاله زیر را دنبال کنید

پرکردن دندان سوراخ / طب سنتی / روغن حنظل / تبریزیان

 

   جایگزین واکسن آنفولانزا در طب سنتی

 

   مناظره خواندنی و علمی امام صادق علیه السلام با طبیب هندی

 

   درمان بیماری های دندان و لثه در طب سنتی - استاد سید حسن ضیایی + دانلود و پخش آنلاین فیلم

 

   کتاب شریف اصول کافی شیخ لکلینی + دانلود

 

   ویژه نامه شهادت امام موسی کاظم علیه السلام شامل : زندگانی ، مداحی ، کتابخانه ، حکایت ، کاغذ دیواری ، حدیث ،
محل تبلیغ شما

میهمان
پاسخ 24 اردیبهشت 1397 16:26 m
سلام من مدتهاست به دنبال درمان های اساسی مشکلات دهان و دندان هستم ولی باز هم اطلاعات در این زمینه کم و ناقص هست و بالاخره نفهمیدیم که چه کاری و چگونه باید انجام داد به جناب تبریزیان هم دسترسی نداریم و کسی که کار عمیق و گسترده در این زمینه کرده باشه و با تجربه باشد هم پیدا نکردیم و فقط یک سری اطلاعات کلی و احتمالی میدهند که کافی نیست و من با وجود دندان درد هنوز تحمل میکنم و به دندانپزشکی نمیرم ولی عاجزانه از شما مسئولین سایت و طبیبان اسلامی و سنتی و هرکس که این را میخواند خواهش میکنم که پیگیر مسائل دندانی باشید که مشکل اکثر افراد است و پزشکی جدید هم ناکارامد در این زمینه است و بجای پرداختن و پژوهش روی موارد ساده تر به این موضوع بپردازید و راههای قطعی و اصولی برای مشکلات دندان ارائه دهید .اگر کشورهای خارج این طب را داشتند الان کلی متخصص و مقاله و...درباره درمانهای طبیعی دندان داشتند اما متاسفانه در اینجا فقط روغن حنظل را نام میبرند و کسی نیست که بتوانیم مراجعه کنیم و درمانمان کند چون خودمان در منزل هم علم کامل استفاده از این روش ها را نداریم . من نمیدونم یعنی در ایران 80 میلیونی هیچ دندانپزشکی پیدا نمیشود که طب اسلامی را قبول و باور کند و علم مدرن خود را هم با آن ترکیب کند و به درمانهای طبیعی بپردازد ؟؟؟؟ کاش چنین شخصی را پیدا کنید تا دکان دندانپزشکان تعطیل شود و بجایش کارهای بی ضرر و اصولی بکنند نه درمان همراه با آسیب و ضرر...لطفا به این دغدغه ی من پاسخ دهید من حتی حاضرم با طبیبان دراین زمینه همکاری کنم و هرچقدر کار و سختی دارد تحمل کنم ولی دندانپزشکی سنتی و اسلامی را در این مملکت ایجاد کنیم مگرنه اینکه اقای تبریزیان بیماریهای سخت و لاعلاج را درمان میکنند پس چرا کسی کاری اساسی برای مشکلات دهان و دندان نمیکند من واقعا ازین موضوع درعذابم لطفا جواب دهید این دردم را به چه کسی بگویم ؟؟؟

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود