چهارشنبه، 22 آبان 1398
محل تبلیغ شما

02/7 1393
 

 
نظر مراجع تقلید در مورد عمل وازکتومی چیست ؟
پاسخ – اگر این عمل مستلزم کار حرامی نباشد و سبب نشود که این آقا دیگر بچه دار نشود اشکالی ندارد . یک وقت بچه دار شدن برای طرف مشکلاتی بوجود می آورد، برای این فرد وازکتومی اشکالی ندارد . شما باید از مراجع تقلید خودتان سوال کنید .
کسی که مرگ مغزی شده است آیا خودش می تواند اجازه ی اهدای عضوش را صادر کند ؟
پاسخ – افرادی قبل از مرگ مغزی اجازه می دهند که اعضای بدنشان اهدا بشود . بعضی از مراجع می فرمایند که این اجازه تاثیر دارد ولی بشرط اینکه با برداشتن این اعضا ، بدن تکه تکه نشود . بعضی از فقها می فرمایند : برداشتن عضو از بدن میت مسلمان جایز نیست و اجازه ی خودش هم تاثیری ندارد .
 اگر زن یا مردی خودشان را عقیم کنند اشکال دارد ؟
پاسخ – بسیاری از فقها می فرمایند که این کار حرام است مگر اینکه بچه دار شدن برای خانم باعث بیماری بشود و پزشک این را تایید کند .
من پزشک هستم و در منطقه ای محروم مشغول بکار هستم .اکثر آنها بادفترچه ی بیمه دیگران به ما مراجعه می کنند زیرا توان پرداخت هزینه را ندارند واز طرفی ما     نمی توانیم بطور رایگان آنها را معاینه بکنیم زیرا درمانگاه دولتی است. تکلیف ما چیست ؟
پاسخ – شما بین دو محذور قرار گرفته اید .استفاده از دفترچه ی بیمه ی دیگران خلاف قانون است و اگر موردی اشتباه شده است فرق می کند . مردم باید توجیه بشوند که نباید از دفتر دیگران استفاده بکنند. شما از اموال دولتی نمی توانید چیزی کم بگذارید ولی اگر بیماری اورژانسی آمده است شما او را درمان کنید حتی اگر پول نداشت زیرا این شرایط اضطرار است ولی اگر می توانید هزینه را خودتان پرداخت کنید و اگر نمی توانید اشکالی ندارد.
 

   احکام بانکی -برنامه زلال احکام شبکه سوم سیما-حجت الاسلام والمسلمين فلاح زاده

 

   احکام اجاره -برنامه زلال احکام شبکه سوم سیما-حجت الاسلام والمسلمين فلاح زاده

 

   احکام تکنولوژی-برنامه زلال احکام شبکه سوم سیما-حجت الاسلام والمسلمين فلاح زاده

 

   احکام موسیقی،دست زن ، رقصیدن ،شادباش -برنامه زلال احکام شبکه سوم سیما-حجت الاسلام والمسلمين فلاح زاده

 

   احکام طلاق ، ازدواج -برنامه زلال احکام شبکه سوم سیما-حجت الاسلام والمسلمين فلاح زاده
محل تبلیغ شما

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود