پنج شنبه، 30 خرداد 1398
محل تبلیغ شما

01/28 1393


 

سوره رعد آیه ۳

وَهُوَ الَّذِي مَدَّ الأَرْضَ وَجَعَلَ فِيهَا رَوَاسِيَ وَأَنْهَارًا وَمِن كُلِّ الثَّمَرَاتِ جَعَلَ فِيهَا زَوْجَيْنِ اثْنَيْنِ يُغْشِي اللَّيْلَ النَّهَارَ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ

و اوست كسى كه زمين را گسترانيد و در آن كوهها و رودها نهاد و از هر گونه ميوه‏اى در آن جفت جفت قرار داد روز را به شب مي پوشاند قطعا در اين [امور] براى مردمى كه تفكرمي كنند نشانه‏ هايى وجود دارد.


 

سوره ذاریات آیه ۴۹

وَمِن كُلِّ شَيْءٍ خَلَقْنَا زَوْجَيْنِ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ

و از هر چيزى دو گونه [يعنى نر و ماده] آفريديم اميد كه شما عبرت گيريد.

در آیات متعددی از قرآن به زوجیت درانسانها و میوه ها و گیاهان و همه اشیاء اشاره شده است. در لغت عرب ״زوج״منحصر به ״نر و ماده״نیست بلکه به هر دو چیزی گفته می شود که قرینه همدیگر باشند و به چیزهای مقارن و مشابه و متضاد نیز اطلاق می گردد. انسان تا قرنها گمان می کرد که مسئله زوجیت و وجود جنس نر و ماده فقط در مورد بشر و حیوانات و برخی گیاهان مثل خرما صادق است ،تا اینکه در سده های اخیر دانشمندان به وجود زوجیت در جهان گیاهان به صورت یک قانون کلی پی بردند و پس از گذشت مدتی با کشف واحد ساختمانی موجودات ( اتم ) دریافتند که مسئله زوجیت در همه اشیاء سرایت دارد. قرآن ۱۴۰۰ سال پیش این مطالب را در آیات متعددی بیان نموده است، زمانی که علم بشر نمی توانست درک صحیحی از آن داشته باشد و این امر می تواند نشان از اعجاز علمی قرآن باشد. مراد از اعجاز علمی قرآن اینست که آيه، مطلبی علمي را بيان كند كه تا زمان نزول مطرح نشده و كسي از آن آگاه نبوده است.

 

   ادامه بحث مقدمات – بیمارستان اسلامی – گام های درمان ( استاد تبریزیان ) + دانلود فایل صوتی

 

   انواع طلاق از نظر فقهی

 

   درمان حساسیت و آلرژی از دیدگاه طب سنتی

 

   اشاره ی قرآن به تقسیم سلولی

 

   اشاره قرآن به آسمان شبکه ای شکل
محل تبلیغ شما

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود