چهارشنبه، 30 مرداد 1398
محل تبلیغ شما

03/5 1393 

 
 
این كتاب حاوی احادیثی است كه جنبه تحریف‌زدایی از چهره واقعیت‌ها را دارد و بازگوكننده تأویل و بیان واقعی الفاظ شبهه‌انگیزی است كه در آیات قرآن و یا در سنت آمده و دارای چند احتمال است و معمولاً دست آویز بدخواهان شده بود و به همین دلیل شیعیان آن مسائل را از ائمه راستین اسلام پرسیده و پاسخ دریافت داشته‌اند.

به راستی این كتاب همچون چراغ نورانی هدایت جهت شناخت واقعی اسلام و معرفت و بینایی و شناخت حقایق اسلام راستین است. كتاب حاضر درصدد است تا به دید مسلمین جهت الهی داده و به آنان بصیرت و معرفت ببخشد تا در دامن شیادان دین‌ساز نیفتند.

جلد اول كتاب در 184 باب و جلد دوم در 430 باب تنظیم شده و بیشتر باب‌ها حدوداً از یك حدیث تا ده حدیث، تشكیل می‌شوند.

مولف علت تألیف كتاب را شناساندن مفهوم صحیح احادیث و روایات ائمه اطهار علیهم‌السلام به مردم ذكر كرده و این هدف خود را به كلام امام صادق علیه‌السلام استناد داده كه امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند: «...منظور و مقصود سخنان و كلمات مرا درك كنید زیرا هر جمله دارای چندین مفهوم می‌باشد و هر كس می‌تواند آن را به مقصود خود تأویل كرده و دروغ هم نگفته باشد».

از این رو مؤلّف بر آن است تا مفهوم و منظور اصلی احادیث ذی الوجوه را بیان و به فهم مقصود اصلی ائمه علیهم‌السلام كمك كند تا اسلام واقعی در بین مسلمانان منتشر شود. این كتاب ارزشمند را جناب آقای شیخ عبدالعلی محمدی شاهرودی به فارسی ترجمه كرده است.
 
 
دانلود [attachment=156:maani-alakhbar.pdf]
 
به دلیل درخواست کاربران گرامی متن و ترجمه کتاب شریف معانی الاخبار قرار داده شده
 
 

   کتاب الغیبة شیخ طوسی +دانلود

 

   کتاب تحف العقول ابومحمد حسن بن علی بن حسین بن شعبه حرانی حلبی + دانلود

 

   کتاب اسرار آل محمد- سُلیم بن قیس هلالی + دانلود

 

   کتاب ثواب الأعمال و عقاب الأعمال شیخ صدوق + دانلود

 

   کتاب کمال الدین وتمام النعمة شيخ صدوق + دانلود
محل تبلیغ شما

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود